Sansevjera (lot. Sansevieria) priklauso agavinių šeimos augalų grupei. Šioje šeimoje priskaičiuojama 10 sansevjeros giminių ir apie 450 rūšių. Dekoratyvumo šiai kambarinei gėlei suteikia jos aukštyn nukreipti margi arba žali lapai. Sansevjera yra puikus, nereiklus kambarinis augalas, kuris tinka auginti ir kaip vienetinis augalas, ir kompozicijose su kitomis kambarinėmis gėlėmis. Didelis šios gėlės privalumas prieš kitas kambarines gėles yra tas, kad ji prisitaiko prie sauso oro.
Apšvietimas. Sansevjera mėgsta ryškią šviesą, tačiau gerai jaučiasi ir šešėlyje: ši gėlė yra šviesiamėgė, labiau mėgsta ryškią, pasklidusią šviesą, perneša nedidelį pavėsį, margalapė sansevjera labiau mėgsta šviesą ir mielai priima tiesioginius saulės spindulius. Žiemą šią gėlę reikia laikyti šviesioje patalpoje. Sansevjerą gerai tinka laikyti prie rytinės ir vakarinės pusės langų. Gėlę taip pat galima laikyti ir prie pietinės pusės lango, tačiau vasarą ją reikės pridengti nuo saulės karščiausiomis dienos valandomis. Sansevjera augs ir prie šiaurinės pusės lango, tačiau tam, kad jos lapai sužibėtų visomis savo spalvomis, augalui reikia saulės. Žiemą gėlę reikia laikyti vėsioje patalpoje – +14° – +16 °С, minimali oro temperatūra – +10° С.
Laistymas. Sansevjerą nuo pavasario iki rudens reikia laistyti reguliariai ir vidutiniškai, žemė turi pradžiūti iki kito laistymo. Žiemą laistymą reikia apriboti iki vieno karto per dvi tris savaites, priklausomai nuo laikymo temperatūros. Laistant augalą, ypač žiemą, reikia saugotis, kad vanduo nepatektų į lapų rozetės centrą, nes tai gali išprovokuoti lapų puvimą.
Oro drėgmė. Apipurkšti gėlės nereikia, tačiau jos lapus reikia valyti nuo dulkių.
Tręšimas. Augimo laikotarpiu sansevjerą reikia palaistyti skystomis trąšomis, skirtomis kambariniams augalams. Tręšti reikia dažniau kaip kartą per mėnesį.
Persodinimas. Persodinama sansevjera tik tada, kai vazonas jai pasidaro per ankštas – apytiksliai kas du metai jaunus augalus ir kas trys metai senus augalus. Šios gėlės šaknys daugiau auga į plotį, todėl vazonas neturi būti labai gilus, bet platus. Žemių mišinys persodinimui: 2 dalys velėnos žemės, 1 dalis lapinės žemės ir 1 dalis smėlio. Būtina vazono dugne pakloti gerą drenažą.
Dauginimas. Pavasarį dauginama šoniniais ūgliais, taip pat lapais ir lapo dalimis. Norint gėlę padauginti lapu, reikia paimti seną lapą, kurį galima susmulkinti 4-5 cm ilgio gabaliukais ir šiek tiek pavytinti kambaryje. Po to lapas apatiniu galu sodinamas į smėlį, o kai įsišaknija, persodinamas į vazoną su žeme.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą