2023 m. liepos 1 d., šeštadienis

Calathea (Kalatėja)

Kalatėjos rūšis apima vieną iš gražiausių ir nuostabiausių tropinių lapinių augalų pasaulyje. Artimai giminiška panaši į Marantą, Kalatėjos rūšis paprastai labai pastebima, stati, pailga, pasižyminti akinančia, masyvia spalvų lapija, stačiu stiebu. Tai tikra tropinė gėlė, šiek tiek išranki auginimo sąlygoms, bet gerai auginamos Kalatėjos atperka visas pastangas.

Gėlės auginimo sąlygos:

Šviesa:  Laikyti šviesoje, tačiau pavėsyje arba kambaryje, pereinančiame iš šviesos į šešėlį ir atvirkščiai. Nestatyti tiesioginėje, vidurdienio saulės šviesoje, kurioje gali išblankti lapų spalvos.

Laistymas:  stipriai drėkinti. Laikyti žemę visuomet drėgną visą laiką vasarą ir pavasarį, žiemą laistymą mažinti.

Temperatūra: mėgsta šilumą ir drėgnas laikymo sąlygas. Laikyti 15,6C ir daugiau temperatūroje.

Dirvožemis: sausintas dirvožemio mišinys.

Trąšos: tręšti reguliariai su skystomis trąšomis visą augimo laikotarpį.

Daiginimas: Daiginimas yra galimas dalijimo būdu persodinimo laiką. Laikyti naujus daigus šiltai ir drėgnai  uždengtame vazone su plastiku ir sumažinti šviesą, kol pradės augti.

Persodinimas: Persodinti kiekvienais metais ar kas dvejus metus į šviežią dirvožemio mišinį. Dalyti persodinimo periodu.

Rūšys: Yra įvairių Kalatėjos rūšių: C. Makoyana – charakteringas rūžavas koloritas apatinėje lapų pusėje, su baltomis ir žaliomis viršūnėmis. Žinoma kaip gėlė panaši į povą. C. Zebrina – zebrinė gėlė turinti žalias žymias lapų viršuje ir purpurinę lapų apačioje. C. Crocata – paprastai išsilapojusi, bet gėlės kotas išsiskiria  orandžinia – raudona spalva. C. Ornata – lapų viršuje rausva spalva, apačia – purpurinė.

Gėlės auginimo patarimai:

Kalatėja turi reputaciją kaip šiltnamio gėlė ir labai lengva suprasti dėl ko. Jos labai jautrios šalčiui ir staigiam temperatūrų svyravimui. Jos geriausiai auga šiltose, drėgnose ir šviesiose sąlygose, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Kalatėjos mėgsta stiklaininius šiltnaminius sodus ir terariumus, kurie pasižymi stipria drėgme. Augalai augantys sausomis sąlygomis dažnai būna puolami mažų parazitų.

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą